UET, në përputhje me parimet e Kartës së Bolonjës, pranon transferime të studentëve në vitet ndërmjetëse nga shkollat e tjera universitare vendase ose të huaja, publike ose jopublike. Transferimi i studimeve kryhet në bazë të rregullores së UET, përpara fillimit të vitit akademik, brenda afateve të përcaktuara nga ministria. Procesi i vlerësimit të kurrikulës dhe njohjes së lëndëve bëhet në dy faza: shqyrtimi paraprak dhe shqyrtimi përfundimtar.

Dokumentacioni i kërkuar për transferimin e studimeve per vitin 2021-2022:

Apliko për transferimin e studimeve në UET

Tiranë, më

KËRKESË PËR NJOHJE LËNDËSH

Unë duke synuar të ndjek studimet në degën në Universitetin Europian të Tiranës, parashtroj kërkesën për njohjen e lëndëve të mëposhtme, të cilat i kam zhvilluar gjatë studimeve në degën në universitetin .

1.

2.

3.

4.