Lajme & Aktivitete

Nga Oxford në LSE, në 15 vite 1000 studentë të UET studiuan në perëndim

Nga Oxford në LSE, në 15 vite 1000 studentë të UET studiuan në perëndim Në ambientet e reja të Universitetit Europian të Tiranës, u zhvillua ditën e djeshme, në kuadër të ndërkombëtarizimit një takim “networking” mes studentëve Alumni të cilët kanë qenë pjesë e programit Erasmus+ ndër vite Tregu i punës sot është tejet dinamik […]

“Studenti i Javës”/ Në këtë 15 vjetor, UET nderon 50 ish-studentë

“Studenti i Javës”/ Në këtë 15 vjetor, UET nderon 50 ish-studentë Në këtë 15 vjetor të parë UET ka iniciuar nismën “Studenti i Javës”, ku për një vit 50 ish studentë nga rrejti UET Alumni do të nderohen për kontributin e tyre brenda dhe jashtë vendit falë studimeve që kanë kryer në Universitetin Europian të […]

“Studenti i Javës”/ Në këtë 15 vjetor, UET nderon 50 ish-studentë

“Studenti i Javës”/ Në këtë 15 vjetor, UET nderon 50 ish-studentë 15 vitet e para të Universitetit Europian të Tiranës tregojnë shumë për jetën e tij akademike, i cili u kthye në një burim të jashtëzakonshëm kërkimi, i bazuar në akte dhe çështje që prekin studentët, pedagogët, shkollat e mesme dhe komunitetin akademik në terësi. […]

Shkolla e Humaniteteve, UET/ Zheji tregon rrugëtimin e tij në media

Gazetari i njohur, Artur Zheji ishte i pranishëm fundjavën që lamë pas në Shkollën e Humaniteteve të UET, ku ndau me maturantë nga e gjithë Shqipëria eksperiencën e tij në media dhe jo vetëm. Fundjavën që lamë pas Universiteti Europian i Tiranës rinisi shkollat sezonale duke e filluar me Fakultetin e Shkencave Humane, Edukimit dhe […]

Këshillimi i Karrierës, UET zhvillon seancën e dytë të trajnimit

Universiteti Europian i Tiranës ka zhvilluar të shtunën (29 maj) seancën e dytë trajnuese me mësuesit dhe drejtuesit e shkollave të mesme, në kuadër të projektit “Këshillimi i Karrierës në Komunitet”. Ky trajnim, që zhvillohet për të tretin vit radhazi nga UET në bashkëpunim me Institutin Europian Pashko, do të ketë një kohëzgjatje prej 10 […]

Shkolla e Humaniteteve/ Vijon tradita e UET dhe World Vision Albania

Nga Llogaraja në praninë e njerëzve të letrave dhe të mediave, por edhe pedagogëve të tij, Universiteti Europian i Tiranës rinisin shkollat sezonale duke e filluar me Fakultetin e Shkencave Humane, Edukimit dhe Arteve Liberale Tashmë UET e ka kthyer organizimin e shkollave sezonale në një traditë të mirëfilltë. Ashtu si në universitetet perëndimore, shkollat […]

Public Speaking Academy

Për të eleminuar frikën nga skena, për të fituar vetbesim, për ta mbajtur audiencën të fokusuar dhe për të mbajtur një fjalim impresionues, aplikoni të jeni pjesë e Public Speaking Academy. Menduar si një workshop interaktiv midis të rinjve dhe mentorëve si Bujar Kapexhiu, Ema Andrea, Belina Budini dhe Irena Myzeqari, do të diskutojmë së […]

UET, trajnim mësuesëve për Këshillimin e Karrierës në Komunitet

Në kuadër të  “Këshillimit të Karrierës në Komunitet”, projekt i Institutit Europian Pashko, ditën e shtunë u zhvillua në ambientet e Universitetit Europian të Tiranës një takim me drejtuesit dhe mësuesit e shkollave të mesme për mentorimin dhe orientimin e karrierës së maturantëve. Në përfundim të gjimnazit, secili prej nesh me siguri që është hasur […]

UET, festival takimesh në 5 qytetet më të mëdha

Universiteti Europian i Tiranës po zhvillon një festival takimesh në pesë nga qytetet më të mëdha në Shqipëri. Aktivitetet vijnë në kuadër të panairit work&study dhe kanë në fokus orientimin dhe këshillimin e maturantëve për të bërë zgjedhjen e duhur në ndjekjen e studimeve të larta. Pas një viti të vështirë, që pamundësoi zhvillimin e […]