Lajme & Aktivitete

Fevziu takon ekselentët e UET pas botimit të “Tirana e Nonës”

Gazetari i shquar Blendi Fefziu zgjodhi Universitetin Europian të Tiranës për të promovuar librin e tij më të ri “Tirana e Nonës”. Prezantimin e librit të tij më të ri, Fevziu zgjodhi ta ndaj me studentët e UET duke iu pwrgjigjur interesit që kryesisht brezi i ri ka për historinw e Tiranws. Blendi Fevziu gjatw […]

“Ndikuesit”, libri studimor i Belina Budini që lindi nga Forumet UET

Dekania e Fakultetit të Shkencave Humane Belina Budini ka botuar librin e saj më të ri “Ndikuesit”. Ideja e këtij libri erdhi nga zhvillimi i Forumeve UET të cilat jaën kthyer në agorën e përjavshme të aktualitetit politik, mediatik, social dhe kulturor. Debati publik vjen në arenën universitare nëpërmjet Forumeve UET, një aktivitet ku ftohen […]

AlbTelekom ofron mundësi për studentët e Informatikës në UET

Sot në Universitetin Europian të Tiranës, kompania celulare AlbTelekom, zhvilloi Ditën e Teknologjisë së Informacionit me studentët e Fakultetit Inxhinierisë Informatikës dhe Teknologjisë së Informacionit, ku ishin të ftuar 6 drejtuesit e departameneteve kryesore. Gjatë këtij forumi të hapur drejtuesit e departamenteve kryesore të Albetelecom prezantuan risitë që kjo kampani ka kryer kohëve të fundit, […]

Foto/ Radhë në stendën e UET PRESS, Grida Duma rrethohet nga lexuesit

Një mori e madhe lexuesish ka “pushtuar” të enjten pasdite stendën e Shtëpisë Botuese UET PRESS në Pallatin e Kongreseve, në edicionin e 22-të të Panairit të Librit. Një interes i madh nga lexuesit e rinj i është dhënë autores dhe politikanes Grida Duma, e cila për disa minuta ndau me ta disa përshtypje rreth […]

UET PRESS hap debatin e kohës: Duhet të hapemi ndaj tregjeve të mëdha

Sfidat e librit në dekadën e re/ UET PRESS prezanton botimet e reja në Panairin e 22 të Librit dhe ngre debatin për qasjen e re që duhet të kemi ndaj librit “Libri dje, sot, nesër. Libri në dekadën e re”. Kështu u quajt tryeza e debatit e cila bëri bashkë studiues, njerëz të letrave, […]

Nga Zogaj te Nano/ Autorët e UET PRESS, më të kërkuarit e Panairit

Stenda e UET PRESS ka qenë më e vizituara në ditën e parë të Panairit të 22 të librit. “Anjeza nuk u zgjua” me autor Preç Zogajn dhe “Tirana e Nonës”; kanë qenë dy nga librat më të kërkuar në ditën e parë të Panairit. Zogaj sjell një histori dashurie e cila përmes një rrëfimi […]

Forumet UET/ Besnik Mustafaj: Basha nuk e konkuron dot Berishën

Shkrimtari Besnik Mustafaj ishte i ftuar në një bashkëbisedim me studentët e Shkencave Humane dhe Komunikimit në UET ku ju përgjigj pyetjeve në cilësinë jo vetëm të shkrimtarit, por edhe njeriut që është aktiv në politikë me komeentet dhe analizat e tij, por edhe si ish diplomat dhe si gazetar, i cili ka qenë një […]

Blendi Fevziu u rrëfen “Tiranën e Nonës” studentëve ekselentë të UET

Blendi Fevziu promovoi romanin e tij Tirana e Nonës në një format krejtesish ndryshe, ku iu përgjigj pyetje dhe interesit të studentëvve ekselent të Universitetit Europian të Tiranës. Gazetari Blendi Fefziu zgjodhi Universitetin Europian të Tiranës për të promovuar librin e tij më të ri “Tirana e Nonës” botim i shtëpisë botuese UET Press. Prezantimin […]

UET PRESS sjell 10 libra të rinj në Panair

UET PRESS sjell 10 libra të rinj në Panair

Hapet sot edicioni i 22 i Panairit të Librit. UET PRESS organizon tryezën e debatit “Libri, dje, sot, nesër. Dekada e re” me në fokus letërsinë bashkëkohore shqipe  Edicioni i 22 i Panaitit të Librit hap siparin sot në Pallatin e Kongreseve. Shtëpia Botuese UET PRESS vjen në këtë edicion me një sërë titujsh të […]

Dita e Sigurimeve në UET, edukimi mbi kontributet nis nga…

Shoqata e Siguruesve të Shqipërisë, zhvilloi një bashkëbisedim me studentët e Universitetit Europian të Tiranës për edukimin mbi sigurimet në Shqipëri Shqipëria është vendi më i varfër sa u përket sigurimeve, me vetëm 30-35 euro për frymë, në një kohë kur vendet e tjera variojnë nga 100 euro për frymë e deri në 2200 euro […]